Back to Top

Ett ideellt galleri i Halmstad

Ons-Fre 12.00-17.00 Lör-Sön 12.00-16.00

Workshop Kreativ labb

11/03/2026
Hitta hit! (Adress och karta)

Här kommer ett riktigt bra grej att tipsa vidare och eller delta i själv:
Vi håller Kreativ labb i vårt projekt Evolve, den 11 mars är vi på Galleri 70 i Halmstad!

Workshopen passar dig som vill bli tryggare och tydligare i hur du presenterar det du gör, arbeta mer strukturerat med din tid och få möjlighet att stärka din synlighet utåt.

Varmt välkommen till en inspirerande och praktisk workshop med fokus på pitch-träning och kreativ struktur, två viktiga nycklar för dig som vill kommunicera tydligare, arbeta smartare och finna tid för att exempelvis stärka din närvaro i sociala medier.

Under workshopens första del får du konkreta tips och övningar i hur du presenterar dig själv, ditt företag eller ett projekt på ett engagerande och tydligt sätt. Du får verktyg för att formulera ditt budskap så att andra snabbt förstår vad du gör och varför det är värdefullt.

I den andra delen arbetar vi med kreativ struktur, hur du som företagare kan skapa mer utrymme i vardagen för det som ofta prioriteras bort, det kan exempelvis vara sociala medier och sånt du behöver för att må bra. Du får praktiska metoder och arbetssätt som hjälper dig att frigöra tid, skapa bättre överblick och arbeta mer hållbart.

Du som kommer på workshopen får dessutom med dig ett inspirerande häfte fyllt med tips, övningar och konkreta verktyg som vi gjort under tidigare workshops. Detta är ett separat arbetshäfte som du kan fortsätta arbeta med för att utveckla både dig själv och ditt varumärke i sociala medier.

Kommande tillfällen för Kreativ labb:

11 mars, kl. 13.00 – 16.00 i Halmstad På Galleri70
24 mars, kl. 08.00 – 12.00 i Varberg
14 april, kl. 13.00 – 16.00 i Kungsbacka
21 april, kl. 09.00 – 12.00 i Hylte

Dela gärna detta evenemang!


< Tillbaka

Galleri 70,Lilla Galleriet,

Hangar 70 och Hangar II

Ons - Fre 12.00 - 17.00
Lör - Sön 12.00 - 16.00

Skepparegatan 70 302 90 Halmstad